En İyi Ses ve Görüntü Deneyimi – HTC Sensation XL

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

HTC Sensation XLGünümüz için piyasada bulunan tüm akıllı telefonlar ve mobil cihazlar arasında en iyi ses ve görüntü kalitesine sahip olan ve HTC markasının yeni ürünü HTC Sensation XL ürünü satışa sunuldu.

Ülkemizde kısa bir süre önce satışa sunulan bu cihaz firmanın iddialarını doğruluyor. Teknik özelliklere değinecek olursak; cihaz 4,7” büyüklüğünde ve 480x800 pixellik geniş bir ekrana sahip. Ekran boyutu mobil telefon için biraz büyük gibi görünse de 9,9 mm tasarım ve 162 gram ağırlık ile biraz kibarlaştırılmış diyebiliriz.

En iyi görüntü kalitesi deneyimi adı altında tanıtılan bu telefon 8MP çözünürlüğündeki kamerasıyla 720p çözünürlüğünde ve HD kalitesinde kayıt yapabiliyor ve çevredeki gürültülerin kaydedilmesini önleyebilecek iki adet mikrofon bu konuda yardımınıza koşuyor. Fotograf çekiminde deklanşöre bastıktan sonra beklemenize gerek kalmadan anlık fotoğraf çekimi de özellikler arasında.

Müzik deneyimi için ise bu zamana kadar nadir olarak kullanılan Beats kulaklık teknolojisi bizlerle. Beats teknolojisi ile sesler daha net, baslar daha derin ve kusursuzdur. Ayrıca Beats teknolojisini destekleyen özel tasarım kulaklıkta cihazın yanında hediye edilmektedir. Kulaklık girişi 3,5mm genişliğe sahiptir.

Bunların yanı sıra cihazımız 1,5 GHz Scorpion hızında işlemci, Android Gingerbread 2.3.5 işletim sistemine ve 16 GB dahili hafızaya sahiptir.

İnternet kullanımı için kolaylaştırılmış birçok özelliği vardır, Youtube, Wikipedia gibi platformlara tek tuşla girebilme; Facebook, İzlesene, Vimeo tarzı sitelerde sorunsuz video izleyebilmek için kurulu gelen Flash Player bunlara örnek teşkil etmektedir.

Bu tür geniş özelliklere sahip telefonlarda genellikle şarj problemi yaşanmaktadır. Ancak HTC bu modelinde şarj sorununu aşmış gibi görünüyor. Zira cihazımız 15 gün bekleme ve GSM modunda 11-12 saatlik konuşma süresine sahip.