JTY/B2/D1 - Fireworks Kullanarak Site Şablonu Hazırlama

Bu habere oy verin
(1 oy verilmiş)

Bir önceki dersimizde sitemizi kağıt üzerinde hazırlamış, ardından boyutları belirlediğimiz bir iskelet resmi çizmiştik.

RESİM -1

RESİM -2

Bu dersimizde ise iskelet üzerinden giderek, kağıt üstünde çizmiş olduğumuz temanın birebir boyutlardaki halinin nasıl çizildiğini anlatacaktık. Fakat asıl konumuzun dışına çıkan bu dersi, temayı indirmeniz için sizinle paylaşarak şimdilik geçiyoruz. Çizim konusu tamamen farklı bir konu olup, fireworks üzerinde uzmanlaşmış olmayı gerektirmektedir. Yine de bu konuyla ilgili bir anlatımı ilerleyen zamanlarda yapacağız.

Hazırlamış olduğumuz .png formatındaki şablonu buraya sağ tuşla tıklayıp, hedefi farklı kaydet diyerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 

Yine de fireworks üzerinde çizim yapmayı öğrenmek için vereceğim adreslerdeki dersleri takip edebilirsiniz. Bu derslere buradan, buradan, buradan ve buradan ulaşabilirsiniz. (Bu adreslerle hiçbir ilgimiz yoktur. Google aramaları sonucunda karşılaştığım sitelerdir.)

Bu resimde de birazdan Joomla! olarak hazırlayacağımız sitenin birebir halinin resim üzerine çizilmiş cansız halini görmekteyiz. Birazdan XHTML ve CSS kodları yazarak siteyi canlandıracağız. 

Derslere devam etmek için tıklayınız. >>