Joomla Sitede Çevrimdışı Çalışma, Offline Çalışma

Bu habere oy verin
(1 oy verilmiş)

Bu anlatım Joomla!'nın 1.5, 1.6, 1.7, 2.5 serileirine uygundur. Joomla sitemizi yaparken bir yandan da işlerin nasıl gittiğini görmek isteriz. Ne var ki siteyi bu esnada yayınlamak pek de işimize gelmez, hoş olmayan görüntülerin siteden yayınlanmasını arzu etmeyiz. Bunun için, siteyi yaparken kimse görmeden, son durumun nasıl olduğunu biz görelim isteriz.  

Joomla Site Çevrimdışı Offline ÇalıştırmaAşağıdaki yöntemi uygulamak için, menüleri ayarlamak, içerik bölümlerini yeniden düzenlemek gibi bazı küçük değişiklikler yapmalısınız. Yeni bileşen kurulumu, genel yapılandırmalar gibi karmaşık ayarlar deneysel bir süreçte gelişir ve önceden test edilmesi gerekir.

Talimatlar

  1. Sitenizin yönetim merkezine girin ve Site > Genel Yapılandırma menüsüne geçin.
  2. Burada ilk olarak Site Kapalı ayarını göreceksiniz. Evet seçeneğini kullanın ve  kaydedin. Bu durumda sitenizin ön yüzü sitenin kapalı olduğuna dair mesaj ile değişecektir. Mesajı Genel Yapılandırma içindeki Sİte Kapalı Uyarısı alanından düzenleyebilirsiniz.
  3. Site yönetim merkezinde oturum açtığınızda, sitenizin ön yüzünü sağ üstteki Ön izleme/Site Görünümü bağlantısını kullanarak izleyebilirsiniz.