Joomla! 1.7.3 Kararlı Son Sürüm Türkçe

Bu habere oy verin
(3 oy verilmiş)

Joomla! önceki sürümden yaklaşık 1 ay sonra 14 Kasım 2011 günü 1.7.3 kararlı sürümünü bir güvenlik sürümü olarak yayınladı. Bu hem güvenlik hem de düzeltme sürümüdür. Derhal Joomla sitenizi bu sürüme güncellemelisiniz. Unutmayın, artık Joomla güncellemek çok kolay. Üstelik Joomla sürümleri ile aynı anda Türkçe sürümlerini de yayınlıyoruz. Dikkat: Sadece kendi serinizde güncelleme yapabilirsiniz. Bu sürüm 1.7 kullanıcıları içindir.

ZIP İNDİR Joomla! 1.7.3 tr-TR Türkçe
Tam Sürüm .ZIP Paketi İndir ( 7,05 MB )
MD5CHECKSUM indirme alanından okunabilir
TAR.GZ İNDİR Joomla! 1.7.3 tr-TR Türkçe
Tam Sürüm .TAR.GZ Paketi İndir ( 4,96 MB )
MD5CHECKSUM indirme alanından okunabilir
GÜNCELLEME PAKETİ Joomla! 1.7.2 -> Joomla! 1.7.3 Türkçe Güncelleme Paketi
Önemli: Bu paket ile güncelleme, eklenti kurulumu şeklinde masaüstünden yada uzaktan adres göstererek güncelleme yapabilirsiniz.
YÖNLENDİRME *Tüm Türkçe Sürümler ve Dil Paketleri* İçin Türkçe Proje Adresi:
JoomlaCode > Projects > Türkçe Joomla > Files > Browse Releases
TÜRKÇE DİL KURULUM PAKETİJoomla! 1.7.3 tr-TR Türkçe Dil Kurulum Paketi
Site ve Yönetimi kapsayan, kurulum ve güncelleme kabiliyetinde, eklenti şeklinde kurulan dil paketi. Normal eklenti olarak kurun. Zaten Türkçe sürümümüzü indirip kurduysanız, ayrıca bunu kurmanız gerekmez. Başka bir Türkçe paket kullanıyorsanız ya da otomatik sürüm güncellemesi ile güncelleme yaptıysanız bu eklenti ile Türkçe dilini güncelleyebilirsiniz.
Sürüm Notları:
 • 1 adet yüksek seviyeli, 1 adet orta seviyeli güvenlik düzeltmesi yapıldı. Güvenlik sorunları 1.7.2 ve önceki sürümleri etkilemektedir.
 • 77 adet hata düzeltmesi yapıldı.

Kurulum:

Joomla! 1.7 kurulumu 1.6 sürümlerle aynıdır. Joomla! için bir veritabanı oluşturup, Joomla! paketini sunucuda açtıktan sonra, Joomla!'nın kendi web kurulum adımları ile kurulumu tamamlamak sadece birkaç dakikanızı alır. Kurulum adımları da tarafımızdan Türkçeleştirilmiştir ve her adımda detaylı izahat bulunmaktadır. Joomla! 1.7 serisinden itibaren kurulumdaki veritabanı adımında rasgele tablo öneki oluşturma özelliğinden faydalanarak jos_ önekiyle vedalaşabilirsiniz. Dilerseniz jos_ ya da başka bir öneki kendiniz de girebilirsiniz:

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARIDA OKUDU

EN BEĞENİLEN JOOMLA! HABERLERİ

 • Joomla Geliştirici Notları Başladı
  Türkiye'de bulamadığımız bir kaynağı sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Joomla Portalı, AceSEF'in mimarı, JoomACE kurucu ortağı ve geliştirici lideri Denis DULİCİ tarafından kaleme alınan, Joomla geliştiricileri için ilk adım...
 • Joomla 1.5 Bitti mi? Joomla 3.0 Ne Zaman Geliyor?
  Joomla sürümleri ile ilgili gelen resmî ve gayri resmî açıklamalarla birlikte planlarda bazı değişiklikler olduğunu öğrendik. Joomla 1.5, Joomla 2.5, Joomla 3.0, Joomla 3.1, Joomla 3.5'den bahsedildi. En çok dikkat çeken...
 • Joomla Framework JRequest Sınıfı
  AceSEF, AceSHOP, AceACL, AceSearch, AceSQL gibi eklentilerin mimarı, JoomACE Projeler Lideri, Joomla Geliştircisi Denis DULİÇİ'nin kaleme aldığı, Joomla Geliştirici Notları ders serisinin 4.'sü Joomla Framework sını...

İSTATİSTİKLER

Bugün12
Dün188
Bu ay1073
Bugüne kadar2434215