En Popüler Joomla! Eklentileri

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Joomla! için hazırlanmış ve Joomla.org'un eklenti dizininde en çok beğenilen 10 eklentiyi sizler için derledik. Joomla için şuana kadar 9592 tane eklenti yayınlanmış durumda.

1- JCE Yazım Editörü

Joomla yazım düzenleyici olarak ödül kazanmış olan JCE bileşenidir. Gelişmiş Görüntü ve Medya , Dosya ve link taşıma , eklenti desteği ve yapılandırılabilir editör özelliklerini içerir.

 


2- Kunena Forum Eklentisi

Kunena - lider Joomla Forum Bileşeni. Onun başından bu yana 2 yıl içinde 1.400.000 'den fazla kez indirildi. Bu bileşene sahip olabilmeniz için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Kunena yeni sürümleriyle birlikte yeniliklerine devam ediyor. J! 2.5 ve J! 1.5 için sürümleri mevcuttur.

 


3- Allvideos Video Oynatıcı

AllVideos Joomla 1.5 ve Joomla 2.5 sürümü ile tamamen uyumlu en gelişmiş media uygulama eklerinden biridir. AllVideos ile içeriklerinizde google,youtube,vimeo,dailymotion vs. gibi video sitelerinde bulunan videoları rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Ayrıca AllVideos ile mp3,wma,avi,mp4 vs. gibi uzantılı dosyalarıda rahatlıkla içeriklerinizde gösterebilirsiniz.

 


4- Community Builder Üyelik Yönetimi

Community Builder (CB), gelişmiş Joomla üye yönetim sistemi ve topluluk eklentisidir. CB ile üye profillerine ekstra alanlar ekleyebilir, üye kayıt formunu geliştirebilir, üye listesi oluşturabilir, üyeler arası bağlantı sağlayabilirsiniz. Özel mesajlaşma sistemleri, forumlar, bloglar, galeriler ve bültenler gibi birçok Joomla bileşeni ile uyumlu olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca, CB takımının ve diğer geliştiricilerin CB'ye özel yazdıkları 200 'e yakın eklenti ile CB ile çok daha fazlasını yapabilirsiniz

 


5- Virtuemart E-Ticaret Eklentisi

VirtueMart Joomla için özel olarak yapılandırılmış alışveriş bileşenidir. VirtueMart ile sınırsız sayıda mağaza oluşturabilir, sınırsız sayıda ürün ekleyebilirsiniz.Ayrıca indirimli ürünler, mağaza müşterileri, sınırsız müşteri ekleyebilirsiniz.

 


 

6- Jevents

JEvents Joomla için iyi bilinen ve aktif olarak kullanılan takvim bileşenlerinden biridir. JEvents Joomfish ile uyumlu olması kullanım açısından en önemli etkenlerden biridir.

 


7- Jumi

Jumi, modül pozisyonları, makaleler, kategori ve bölüm açıklamalarında php, html, javascript kodları kullanımını sağlayan Joomla özel kod eklentisidir. Çevreleyici kullanmadan bile html veya txt içeren statik sayfalar oluşturulmasına imkan verir.

 


8- Simple Image Gallery

Simple Image Gallery içerikleriniz de özel modüllerinizde resim galerileri oluşturmanıza imkan sağlar. Eklediğiniz resimleri Pop-up olarak içeriğinizde gözükmektedir. Resimlerinizi ekleyebilmeniz için uygulama eki ayarlarında bulunan /stories klasörüne resimleri atmanız gerekmektedir. Dilerseniz bu adres yolunu değiştirebilirsiniz. Resimlerinizi ekledikten sonra içerik ya da modülünüzde {gallery}klasör-adı{/gallery} şeklinde resimlerinizi ekleyebilirsiniz.

 


9- Gtranslate

GTranslate modülü 58 dilde Google Alt yapısını kullanarak sitenizde çeviri yapmanıza imkan sağlar.

 


10- Google Maps Plugin

Google Maps Plugin Joomla 1.5 ve Joomla 2.5 sürümlerinde içerik , modül ve bileşenlerde istenilen kadar Google Maps eklemek için kullanılır.

 

 


Tüm eklentiler için Joomla! Portalı Eklenti Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

EN BEĞENİLEN JOOMLA! HABERLERİ

  • Joomla 3.0 Alpha-2 İndirin
    Joomla! 3 serisinin ikinci deneme sürümü olan Joomla! 3.0 Alpha 2 dün yayınlandı. Yeni nesil Joomla 3.x serisindeki özelliklerinden bir kısmını ilk defa göreceğimiz bu sürüm, aynı zamanda ilk geniş tabanlı testleri de ya...
  • Joomla Geliştirici Notları Başladı
    Türkiye'de bulamadığımız bir kaynağı sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Joomla Portalı, AceSEF'in mimarı, JoomACE kurucu ortağı ve geliştirici lideri Denis DULİCİ tarafından kaleme alınan, Joomla geliştiricileri için ilk adım...
  • Joomla 2.5.1 Yayınlandı
    Joomla 2.5.1 sürümü 2 güvenlik açığı ve 30 hata düzenlemesi içermektedir. Joomla 2.5.1 sürümü, eski Joomla kullanıcıları için de geçilmesi tavsiye edilen sürüm olup, Joomla 1.7 kullanıcıları yükseltme yapabilirler. ...

İSTATİSTİKLER

Bugün19
Dün162
Bu ay2833
Bugüne kadar2195841