Iphone Satışları Riske Girdi: Kazanan Kim?

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Avrupa genelinde iPhone satışları oldukça gerilemeye başladı. Bunun en büyük nedeni Euro krizi olarak ön görülüyor.

Avrupa'da devam eden Euro krizi iPhone satışlarını oldukça zora sokmaya başladı. Apple'nın ve dünyanın en popüler telefonu olan iPhone'nu pahalı bulan Avrupalılar alternatif Android cihazlarına yönelmeye başladı. Pazar payı olarak bu fırattan en çok yararlanan da tabiki HTC oldu.

Apple'nın son olarak piyasaya sunuduğu iPhone 4S ABD ve İngilitere'de satışları arttırmaya başardır. Fakat Avrupada özellikle Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya'da son birkaç ay içinde iPhone satışlarında ciddi düşüşler oldu.

Apple'nın bu dönemlerde satışlarını arttırmak için fiyat politikasını değiştirmeye gideceği öngörülüyor. Bakalım önümüzdeki günler iPhone ve HTC pazar payları ne kadar değişecek.

EN BEĞENİLEN TEKNOLOJİ HABERLERİ

  • iPhone 5 ile Bağlantı Girişi Değişiyor
    Apple, yıllardır kullandığı cihazlarının altında bulunan dock girişini bu sene ufaltıyor. Neredeyse ilk iPod'dan beri kullanılan Apple'ın dock bağlantı girişi artık küçülüyor. TechCrunch sitesinin özel haberine göre yeni...
  • Teknolojinin gizli devi artık markasıyla bilinmek istiyor
    2011 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği 15 milyar dolarlık gelirin yüzde 65'ini GSM operatörlerine ürettiği akıllı telefonlardan sağlayan şirket, 140'tan fazla ülkede GSM operatörlerine altyapı hizmeti veriyor. Türkiye'n...
  • Iphone Satışları Riske Girdi: Kazanan Kim?
    Avrupa genelinde iPhone satışları oldukça gerilemeye başladı. Bunun en büyük nedeni Euro krizi olarak ön görülüyor.

İSTATİSTİKLER

Bugün3
Dün188
Bu ay1064
Bugüne kadar2434206