Joomla İle Blog Sitesi - Bölüm 1

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Bildiğiniz üzere Enes Aydüz ve ben kişisel blog sitelerimiz için Joomla! altyapısını kullanıyoruz. Eğer aktif olarak Joomla! kullanıyorsanız blog siteleriniz içinde en iyi alt yapıyı Joomla!'nın size sağlayacağından emin olabilirsiniz. Joomla! kullanıcısı olarak Wordpress gibi sistemleri kullanıyorsanız emin olun hata yapıyorsunuz :)

Zaten Joomla! Biliyorsunuz ?

Joomla! altyapısı ve kullanımı itibariyle en iyi içerik yönetim sistemlerinden biri. Sizde aktif olarak Joomla! kullanıyorsunuz ve kullanmaya devam ediyorsunuz. Neden ikinci bir sistemi kullanmak isteyesiniz ?

İkinci bir sistem kullanmak için en az Joomla! kadar gerekli altyapıya sahip olmanız gerekir ki istediğinize yakın bir blog sitesi oluşturabilin. Joomla! ile istediğiniz özellikleri ve görünümü sağlayabileceğinizi biliyorsunuz. Gerek modül , gerek tema , gerek uygulama ekleri ile alternatif blog sistemlerinin aynısını oluşturabilirsiniz.

Blogunuz Üzerinde Tam Kontrol Sağlayın.

Kuşkusuz Joomla! ülkemizde Türkçe destek anlamında en önde gelen sistem. Bu özellikte Türkiyedeki Joomla! kullanıcı sayısını gün geçtikçe arttırmaktadır.

Kişisel blog sitem sitem için başlarda Wordpress kullanmak için geniş araştırmalar yaptım. Fakat Joomla! ve Prestshop dışından başka bir sistem kullanmadığım için Wordpress bana farklı bir dünyaymış gibi geldi. İstediğime yakın tema bulamadım, modülleri yeterli seviyeye getiremedim ve Wordpress dünyasından vazgeçtim.

Joomla! ile kişisel sitemi hazırlayarak blog sitem üzerinden tam kontrol sağladım ve herhangi bir problem ile karşılaştığımda çözüme çok çabuk ulaştım. Sizde aktif olarak Joomla! kullanıyorsanız blog siteniz üzerinde tam kontrol sağlayacak konumdasınızdır.

Blog sitesi ile ilgili detaylı bilgileri Joomla İle Blog Sitesi - Bölüm 2 yazımda devam edeceğim...

17 Ocak 2012 tarihinde bölüm 2 yazısını yayınlanmıştır. Yazıyı okumak için tıklayın